Boj s úřady aneb kolik toho vydržíš !!

Birnbaumová Simona

18.4.2014 13:00 | Články realitních makléřů

Autor článku: Birnbaumová Simona

Koncem loňského roku naše RK  dostala do prodeje rodinný dům.  Bylo tam několik exekucí, zástavní právo banky a  zástavní právo soudcovské. První pohled na list vlastnictví děsivý, v poslední době běžný, ale hlavně řešitelný.

 

Problémy jsou od toho, aby se řešily a pokud i majitel nemovitosti je Vám  nápomocný, jde to jak po drátku. Našli jsme kupce, vyplatili exekuce a vyřizovali zpracování hypotéky a čekali na výmaz soudcovského práva.

Vše jsme stihli listopadu 2013 a od té doby jen čekáme a čekáme. Jedná se pouze o výmaz poznámky na listu vlastnictví. Soud měl vymazat soudcovské zástavní právo, ale nějak zapomněl. V lednu 2014 začala majitelka volat na soud 2krát týdně, po měsíci podal soud žádost o výmaz na katastrální úřad. Máme tu únor 2014 a od ledna 2014 nový občanský zákoník!!!

Po 25 dnech  nám katastr oznámil, že soud listinu špatně napsal a návrh zamítnut. Okamžitě jsme sjednávali nápravu, tentokrát  majitelka byla úřady ujištěna, že o výmaz může požádat úřad, kterému byla exekuce vyplacena. A tak se podal druhý návrh o výmaz této poznámky. Tentokrát byla listina sepsaná v pořádku, to nás při podání ujišťoval katastr.  A opět čekání 20 denní lhůty. Majitele podepsali kupní smlouvu a těšili se na předaní domu. Také se těšili, že se zbaví všech starostí a budou moci normálně žít. Marně. Po této lhůtě bylo majitelce opět zděleno, že je návrh podán špatně. Listinu pro katastrální úřad prý nepodepsala oprávněná osoba  a datovou poštou to dotyčnému úřadu také  neuznávají  pro chybu datového  razítka. Takže každý návrh tomuto úřadu katastr zamítá!!

A máme duben 2014. Dnes nás čeká podání třetího návrh na výmaz této poznámky. Tentokrát to podá okresní soud. Po hodinovém jednání s katastrem snad ho podáme ve správném znění listiny a datová schránka soudu bude v pořádku. Nejen, že je tím trpí klienti, kteří se snaží vyřešit své problémy. Trpí tím i kupující a také to vrhá špatné světlo na naši realitní kancelář. Pevně doufáme, že za 20 dní bude list vlastníků bez této poznámky a budeme moci obchod dokončit. 

Pokud ne, jdeme se " zastřelit".

 

Hodnocení článku:

Komentáře

Zadejte nabídku Vyberte si nejlepšího realitního makléře ve Vaší lokalitě.
Zadejte poptávku Získejte přístup k novým nabídkám ještě než se dostanou do inzerce.