Hlášky realitních makléřů

18.6.2012 18:00 | Než začnete nabízet svou nemovitost

Autor článku: VeřejnýRegistr.cz

Jste připraveni na jednání s realitním makléřem? Víte co od něho očekávat a jak vést celé jednání? Nikdy nevíte, koho potkáte. Je možné, že uslyšíte nebo jste už slyšeli některé z následujících hlášek. Jsou vytržené z kontextu, ale mohou Vám pomoci při rozhodování, s jakým realitním makléřem spolupracovat. Článek budeme postupně aktualizovat.

 

Hlášky z praxe

„Beze mě to stejně neprodáte“ – Makléřovi právě došly argumenty a začíná hrát na emociální strunu.

 

Klient zklamaný z toho, že mu čtyři realitní makléři oznámili, že chce za svou nemovitost příliš mnoho peněz, a potkal pátého: „Tak málo? Váš byt určitě prodáme za víc, stačí to tady podepsat a všechno zařídím“ – Že se jedná o výhradní smlouvu na 12 měsíců, kterou nejde vypovědět, o tom se makléř zapomněl zmínit.

 

„Určitě se k ničemu nezavazujete, když si to prodáte sami, stačí mi zavolat a já tu nabídku zruším“ – Klient prodal sám, zavolal a makléř mu oznámil, že ho předá právnímu oddělení, které bude požadovat pokutu ve výši provize.

 

„Musíme dát vyšší provizi, každý chce dneska slevu, tak jí dáme z provize, jsme domluveni?“ – Přišel zájemce, chce slevu a makléř jí vyžaduje po klientovi.

 

Naše realitka je nejlepší / největší / nejschopnější / nejkrásnější ! - Je to vážně o realitce? Není to spíš kombinace kvalitního realitního makléře a dobrého zázemí realitní kanceláře? Kdo tu nemovitost nakonec prodá? Realitka nebo schopný realitní makléř?

 

Jsem nejlepší makléř z naší realitky v celé republice / kraji / regionu / městě, ukazujíc diplomy a certifikáty. - A jak ty úspěchy sbíráte? Kvalitními službami pro klienty nebo z pokut, propadlých záloh atd.? Nejlepší realitní makléř ve smyslu finančních výsledků automaticky neznamená nejlepší ve službách pro klienty. Existují stovky realitních makléřů, kteří nevydělávají „tolik“, ale udělají pro klienta první poslední a berou svojí práci zároveň jako poslání. Stejně jako mnozí z těch opravdu úspěšných, kteří se např. tolik okatě nechlubí. Pojďte je s námi najít a podpořit = dávat jim práci, z dlouhodobého hlediska se to vyplatí právě klientům.

 

Na co se zeptat realitního makléře se dozvíte v samostatném článku: Otázky pro realitního makléře.

 

A teď z pohledu novinářky:

Prosím vás, ale ten byt měl být po rekonstrukci, tohle je takzvaně „na granát“!
Makléř: krčí rameny, kouká se na majitele.
Majitel: Dyť jsem natřel dveře!

 

Takže ten byt na Vinohradech stojí dva miliony?
Makléřka: O tom jsem s vámi chtěla mluvit, spletla jsem se o jedničku. Tři.

 

Takže ten byt je v Žitomírské? (ulice v pražských Vršovicích, kde nejezdí tramvaje).
Makléř: Vlastně je o ulici vedle (tam kde tramvaje jezdí), počítač nám to v těch inzerátech špatně generuje.

 

Zdroj zde: Deset nejkrutějších hlášek realitních makléřů.

 

Máte nějakou lepší? Napište nám do diskuze.

Hodnocení článku:

Komentáře

Zadejte nabídku Vyberte si nejlepšího realitního makléře ve Vaší lokalitě.
Zadejte poptávku Získejte přístup k novým nabídkám ještě než se dostanou do inzerce.