Hledáte investici do nemovitostí? Okresy Most a Chomutov jsou ideální příležitostí

Ing. Dolejš Petr

9.9.2012 10:00 | Články realitních makléřů

Autor článku: Ing. Dolejš Petr

Nemovitosti jako alternativa investičních produktů je velmi známé a omílané téma, na které bylo sepsáno mnoho textu v podobě kurzů, knih nebo seminářů. Mnohem těžší je zúročit takto nabyté vědomosti v praxi.

 

Nabízím Vám pomocnou ruku při Vašich investicích do nemovitostí v okresech Most a Chomutov. Proč byste měli investovat právě v těchto regionech a právě se mnou?

Do realit mě přivedla moje zkušenost s knihou Roberta T. Kiyosakiho Bohatý táta, chudý táta. Mám načteno mnoho materiálu v oblasti nemovitostí, ale většina z nich se týká buď amerického nebo mezinárodního trhu s nemovitostmi. Investice do českých nemovitostí v oblasti seconhadového rezidenčního trhu není nikde podrobně popsaná a celkem výrazně se odlišuje od informací ve zmíněných knihách. Prošel jsem několika kurzy jak investovat do nemovitostí v ČR, které už se realitě přibližovaly.

Osobně obchoduji s nemovitostmi již několik let a to buď na kapitálový výnos nebo na cash flow, buď pro sebe nebo pro mé klienty. Udělal jsem několik zásadních chyb, ze kterých jsem se poučil a které se mnou nemusíte opakovat.

Navíc znám dokonale tržní prostředí těchto dvou okresů, historický vývoj cen a dokážu dobře predikovat, co bude následovat. V posledních letech mnoho lidí investovalo do bytů, konkrétně v okrese Most, i z důvodu velké privatizace bytového fondu města, což způsobilo mimo jiné skokový propad cen nemovitostí (v kombinaci s hospodářskou krizí), zvýšení nabídky nemovitostí do nájmu a tím pádem pokles tržního nájemného. Ale ne všech typů nemovitostí a ne ve všech lokalitách. Investoři často kupovali byty v lokalitách, o které není zájem nebo jsou méně atraktivní než jiné nemovitosti ve městě. Což v praxi znamená, že sice nakoupili levně nemovitosti, ale teď v nich zbytečně platí nájem a navíc se jich ani nemůžou zbavit (např. kvůli předkupnímu právu nebo s nečekanou ztátou kvůli opětovnému poklesu tržní ceny)

 

Poradím Vám

  • Do jakých nemovitostí investovat, nejen malometrážní byty
  • Komu lze nemovitost pronajmout a jaká to přináší rizika
  • Lokality kam investovat a proč
  • V případě zájmu Vám zajistím správu nemovitostí

 

Tvrdím, že levná nemovitost automaticky neznamená dobrou investici. Nebudu Vám prodávat nemovitosti jen podle ceny, ale podle Vašich investičních kritérií a mírou rizika, které jste ochotni přijmout.

Okresy Most a Chomutov jsou výbornou investiční příležitostí s přiměřenou mírou rizika. Zároveň riziko diverzifikujete tím, že za stejné peníze koupíte mnohem větší množství bytů.

Průměrná návratnost investice činí okolo 10 – 12 let, což je obecně na trhu nemovitostí nadprůměrné zhodnocení investice. Některé obchodní bomby přinesly návranost za 7 let, ale neobjevují se tak často.

Pokud máte zájem o spolupráci, myslíte to s investicemi do nemovitostí vážně a hledáte v tomto ohledu profesionální služby a servis, neváhejte mne kontaktovat.

Pro jistotu opakuji, o jaké nemovitosti se jedná: secondhandové rezidenční nemovitosti, především pak byty.

Kontaktní údaje naleznete v mém profilu.

Hodnocení článku:

Komentáře

Zadejte nabídku Vyberte si nejlepšího realitního makléře ve Vaší lokalitě.
Zadejte poptávku Získejte přístup k novým nabídkám ještě než se dostanou do inzerce.