Zadání nabídky – VeřejnýRegistr.cz vs. Bezplatné inzertní servery

VeřejnýRegistr.cz

16.5.2012 10:00 | Než začnete nabízet svou nemovitost

Autor článku: VeřejnýRegistr.cz

Jednou z prvních možností inzerce, v případě že klient nechce využít služeb realitního zprostředkovatele, jsou bezplatné inzertní portály na internetu. Je trochu paradoxní, že právě tyto weby spíš než přímí zájemci monitorují realitní makléři, pro které jsou jedním z hlavních informačních zdrojů.

 

Možná jste tu historku už slyšeli. Klient zadal inzerát na prodej bytu na bezplatný realitní server v 10h dopoledne a až do večera mu nepřestal zvonit mobilní telefon. Navíc všechny telefonní hovory byly s realitními makléři, kteří nabízeli své služby, někdy napřímo, někdy poněkud skrytě, když se nejdříve vydávali za konkrétní zájemce. Není se čemu divit, součástí práce realitního makléře je vyhledávání nových obchodních příležitostí. Kvůli tomu se na realitní makléře zlobit nemůžete. A kde je nejvíce nových obchodních příležitostí? Přece na bezplatných realitních portálech. Pravda, čím dál častěji tam inzerují i samotní makléři, často pod svými několika pseudonymy.  Největší motivací ke zvednutí telefonu a zavolání jsou v inzerátu věty typu: Sháním pouze přímého zájemce nebo RK nevolat !!!! (Makléři s oblibou používají hlášku, když už hovoří s klientem, to RK nevolat znamená: Rychnov nad Kněžnou nevolat nebo něco jiného?)  Často to bývá pro člověka neznalého věci frustrující, když očekává houf zájemců a mezitím odráží jeden útok makléře za druhým. V době krize se konkurence ještě trochu přiostřila a metody vábniček jsou čím dál rafinovanější. Máte-li dostatečnou výdrž, časem se určitě ozve přímý zájemce, ale otázka je kdy na jakou cenu a jestli spolupráce s kvalitním makléřem by Vám nepřinesla Vás očekávaný cíl - skutečného kupce.

 

Jak na to?

Zájemci mají totiž jinou motivaci k obchodu, respektive k vyhledávání vhodných nemovitostí ke koupi či pronájmu. Je jim kolikrát úplně jedno, jestli nemovitost nabízí realitní makléř, přímý majitel nebo úplně někdo jiný. Zájemce vyhledává tu nejvhodnější nemovitost pro sebe v dané situaci a v daném čase: roli v jeho rozhodování hrají jeho osobní preference, může to být cena, lokalita nebo stav bytu. Pro každého z nás může být nejdůležitější faktor k nákupnímu signálu jiná příčina nebo emoce. Nejčastěji zájemci přihlížejí k ceně, kdo nabídku inzeruje nehraje rozhodující roli.

 

Příklad: Po nekonečném hledání na internetu,  vývěskách a dalšího osobního pátrání jste konečně našli dva vhodné byty, které vyhovují přesně Vašim kritériím. Ceny jsou pevné, už se nedá smlouvat, kvalita bytů je téměř totožná, jediný rozdíl je v ceně: První byt nabízí přímý majitel za určitou částku a druhý nabízí realitní makléř o 250.000,- Kč míň. Už jste byli na prohlídkách obou bytů, jen se rozhodujete, který byt si koupíte. Pokud bychom si mohli tipnout, zřejmě to bude ten o 250.000,- Kč levnější a je Vám jedno, že kupujete od makléře a ne přímo od majitele.

 

Co je možné řešení?

Pokud už inzerujete delší dobu sami, odolali jste všem nabídkám na zprostředkování a nyní přemýšlíte, že byste přeci jen nějakého makléře zkusili, chceme Vám nabídnout služby portálu VeřejnýRegistr.cz .

Zřejmě největší výhodou je fakt, že Vy sami rozhoduje o tom, s jakým makléřem budete spolupracovat. K tomu Vám mohou pomoc jednak reference na jednotlivé makléře, samotný profil makléře (kde si např. můžete ověřit jakým způsobem prezentuje zakázky svých klientů, pokud má v profilu odkaz na stránky) nebo např. články vydané realitním makléřem, které mohou prozradit mnoho o kvalitách makléře.

Když už jste rozhodnuti pro makléře, tak byste asi chtěli nějakého kvalitního. Zkuste si vybrat si odborníka z portálu VeřejnýRegistr.cz. Samotné rozhodnutí jestli s někým nakonec budete spolupracovat nebo ne záleží jen na Vás.

Hodnocení článku:

Komentáře

Zadejte nabídku Vyberte si nejlepšího realitního makléře ve Vaší lokalitě.
Zadejte poptávku Získejte přístup k novým nabídkám ještě než se dostanou do inzerce.