Zadání nabídky – VeřejnýRegistr.cz vs. Realitní kancelář

VeřejnýRegistr.cz

3.5.2012 10:00 | Než začnete nabízet svou nemovitost

Autor článku: VeřejnýRegistr.cz

Rozhodli jste se prodat nebo pronajmout svojí nemovitost a chcete využít služeb realitního zprostředkovatele?  Už víte koho oslovíte nebo si zatím děláte průzkum mezi realitními kancelářemi? Možná právě děláte jedno z nejdůležitějších rozhodnutí ve Vašem životě a rozhodně nechcete šlápnout vedle.

 

Jak se správně rozhodnout?

Klíčovou otázkou bývá s kým začít spolupracovat? Velká realitní síť nebo malá regionální kancelář? Každá varianta má svoje plusy i minusy, ale snad se shodneme na tom, že je to především na člověku, který s Vámi bude spolupracovat. Existuje několik typů obchodníků, což je téma na samostatný článek.

S kým budete spolupracovat, s jakým obchodníkem, by měla být především Vaše volba. Možnost vybrat si konkrétního realitního makléře, z velké nebo malé realitky, Vám přináší náš portál VeřejnýRegistr.cz. Na portále jsou registrovaní jednotliví realitní makléři z různých realitních kanceláří a navíc hned od začátku víte, s kým konkrétně budete vyjednávat o podmínkách Vašeho realitního obchodu.

 

Jak většinou funguje přidělování zakázek - nabídek v realitní kanceláři?

Vy jako klient obvykle zadáte svoji nabídku přes formulář na internetových stránkách. Tuto nabídku nejdříve zpracují na centrále  společnosti, která klidně může být i stovky kilometrů daleko od místa, kde chcete nemovitost prodat. Z centrály míří Vaše nabídka do pobočky města, které je nejblíže Vámi zadané nabídce. Na pobočce rozhodne vedoucí pobočky o tom, kdo nabídku zpracuje. A tady je možná kámen úrazu. Kritérium výběru makléře nemusí být vždy vysoká kvalita služeb konkrétního makléře. Občas v rozdělování zakázek hrají roli přátelské vztahy s jednotlivými makléři, kde může jít kvalita práce stranou, v horším případě si nechává vedoucí všechny zakázky pro sebe i přes svou velkou časovou vytíženost.

 

Příklad: Zadání nabídky stejnému realitnímu makléři

Zadáváte přes RK: Formulář jde na centrálu --> pak s časovou prodlevou na pobočku k vedoucímu --> nakonec s časovou prodlevou ke konkrétnímu makléři. Celý proces předávání informací může trvat poměrně dlouhou dobu. Navíc Vaší zakázku dostane makléř, na jehož výběr nemáte jako klient žádný vliv.

Zadáváte přes portál VeřejnýRegistr.cz: Vyberete si okres, kde leží Vaše nemovitost a rovnou oslovíte makléře, kterého chcete. Třeba toho stejného, který by s Vámi spolupracoval, i když byste pro zadání nabídky využili formulář RK. Makléř má informaci okamžitě, bez časových prodlev, ihned Vás může kontaktovat a můžete si domluvit spolupráci. Navíc přesně víte, koho jste oslovili a kdo ponese za celý obchod odpovědnost.

 

Zadání nabídky

 

Portál VeřejnýRegistr.cz šetří klientům čas při zadávání nabídek a zároveň umožní výběr konkrétního makléře. Výběr konkrétního makléře významně stírá rozdíl mezi velkou a malou RK. Tzn. záleží pouze na klientovi, kterého makléře si nakonec ke spolupráci vybere.

Hodnocení článku:

Komentáře

Zadejte nabídku Vyberte si nejlepšího realitního makléře ve Vaší lokalitě.
Zadejte poptávku Získejte přístup k novým nabídkám ještě než se dostanou do inzerce.